Kommentaarid raamatule „pH ime“  (23.04.2010)

Robert O. Young ja Shelly Redford Young

„pH ime. Tasakaalusta oma toitumist, paranda oma tervist“

Tallinn 2009

 

Tänuavaldus

Tänu autorite Robert O. Young’i, PhD ja Shelly Young’i „pH ime“ nimel tehtud teaduslikule tööle oleme leidnud seosed vere pH, happelist jääki andvate toiduainete pH ja inimesele haigusi tekitava võnkesageduse piirkonna vahel, võnkesageduse ja pH vahel, aga ka seosed toitumise ja haiguste vahel.

 

Teksti sisuliselt paremaks mõistmiseks oleme kasutanud erinevaid šrifte:

-         pH ime teksti autorite seisukohad on kursiivis

-         kommentaarid on kirjutatud tavalises kirjas

-         sisuliselt õige ja oluline tekst on paksus kirjas

 

Haigestumiste arv suureneb iga aastaga. Iga inimene tahab elada tervena ja igal ühel on õigus elada. Varase surma põhjustajad on vähk, südame-veresoonkonna haigused, diabeet. Kõik need haigused on seotud toitumisharjumustega. Ülekaalulisus ja äärmine kõhnus annavad tunnistust haiguste olemasolust ja toitumise vigadest.

Soovitatakse unustada kolesterooli, vererõhu, veresuhkru, hormoonitaseme ja teised meditsiinilised tervise hindamise näitajad. Ainsaks oluliseks tervise näitajaks on tunnistatud vere pH.

Sarnaselt keha temperatuuriga, mis on kindel suurus, peab ka vere pH püsima kitsastes piirides nõrgalt aluselisena. Vere ülehappesus on enamuse haiguste algpõhjus, õigemini ilmutaja.

Liigsete kilode eest, mida keha ümber kaasas kannate võite tänada ülemäära happelist sisekeskkonda. Kaitseks loob keha rasvarakke, et elutegevuseks tähtsatest organitest nende kaitsmiseks happeid eemale viia. Seetõttu ei tahagi keha rasvast vabaneda. Kui hakkate sööma nii, et muudate oma keha aluselisemaks, siis ei pea keha enda ümber rasva hoidma.

Loomsete ja töödeldud, E-ainetega koormatud toiduainete söömine, sünteetiliste ravimite tarvitamine, liigsöömine ja stress hävitavad seedekulgla kasulikud bakterid ja muudavad seedimist, soodustades kahjulike mikrovormide vohamist.

pH ime on rajatud toiduainete pH mõõtmisele – vere pH tasakaalus hoidmisele toidu pH valikuga. See on näitaja, mida on kerge mõõta. Õige lähtealus oleks aluselist ja happelist jääki andvate toiduainete kasutamisest lähtumine vere pH tasakaalus hoidmiseks. Happelist jääki ei ole võimalik mõõta. Lähtudes toiduainete pH-st peab 70...80% toidust koosnema aluselistest toiduainetest, peamiselt aedviljadest, olulisel kohal on rohelised aedviljad, lisaks kõrgekvaliteedilised toidulisandid.

Vere ideaalne pH on 7,365, s.o nõrgalt aluseline. Kehavedelike ja kudede ülehapestumine on aluseks kõigile haigustele ja üldisele stressile. Ainult happelisena on keha kergesti rünnatav viiruste ja pärmseente poolt. pH skaala on 1...14; 1...7 on happeline, 7...14 – aluseline piirkond; pH 7 on neutraalne.

Inimese normaalseks võnkesageduse (edaspidi „võnk“) piirkonnaks on elupiirkond 1010...1018 Hz, nende inimeste bioväli on positiivne. Kurjusepiirkond on elupiirkonda kuuluvale inimesele pidurdav jõud. Sellesse piirkonda kuuluvad kurjuse võimuses olevad negatiivse väljaga inimesed võnkega 105...109 Hz. Alampiirkonda kuuluvad positiivse väljaga alamad organismid võnkega 25...105 Hz. Teaduse arendamise ja inimtegevuse tulemusena on tekkinud inimese jaoks negatiivse väljaga ebanormaalsuse piirkond võnkega 1... 105 Hz. Siia kuuluvad inimesed, kelle toit on sellise madala võnke piirkonnas, sest teaduslikult arendatud viljakasvatuse ja loomakasvatuse saadused on langenud sellesse piirkonda.

Võnke ja pH vahel on kindel seos ja pH määramise järgi saame teada võnke, vt tabel 1. Praktiliselt on pH kaudu võimalik võnkesagedust hinnata, kui pH on alla seitsme.

Kui veri on muutunud happeliseks, siis tulevad kohale tavalised haigusi tekitavad bakterid ja viirused – gripiviirused (pH 4,5, võnk 106 Hz), hakkab vohama pärmitaoline parasiitseen (pH 1,7 võnk 102 Hz), algavad vaimuhaiguse ilmingud (pH 1...1,4, võnk 1...10 Hz). Haigus on inimese enda sisekeskkonna seisund, mis võimaldab bakteritel, viirustel ja pärmseentel rünnata. Kui vere pH langeb äärmiselt madalale, siis aju ei suuda enam normaalselt toimida – mõistus ütleb üles.

Kuigi kaldume lima seostama külmetuse ja haigustega, on lima tegelikult normaalne eritis, mida keha toodab, et kaitsta membraani pindasid. Võitluses happelist jääki andvate toiduainete saastaga tekib palju lima, mis muutub tihedaks, kleepuvaks ja hägusaks, tekitades ummistust ja põhjustades nõrka seedimist, külmi käsi ja jalgu, ninakinnisust, hingamisteede ummistust ja astmat. Suurem osa tänapäeva toidust põhjustab tiheda lima teket. Need toiduained sisaldavad saasteaineid või lagunevad seedekulglas toksilisteks aineteks. Seda põhjustavad loomsed valgud ja töödeldud toit E-ainetega. Aja jooksul võivad sooleseinad kattuda tihke limaga, mis sinna kinni jääb tekitades kahjulike mikroobide arengut soodustava keskkonna. Kui vere pH on normaliseerunud toiduvaliku muutmise tulemusena, siis keha limaeritus hakkab toimima, et happelisest jäägist tekkinud saasta siduda ja viia organismist välja. pH ime autorid peavad vajalikuks limast vabaneda, st limaeritus lõpetada. Keemilised ained ja sünteetilised ravimid suruvad alla limaerituse. Palaviku, nohu ja köha allasurumisele ravimitega võib järgneda kopsupõletik. Paisete allasurumisele ravimitega järgneb vähk. Organism ei saa vabaneda saasteainetest, pH (ja võnk) langevad veelgi ja ülekoormus toob esile raskema haiguse. Dieedi mõjul võib vähk nälga surra ja vere pH tõuseb, kuid normaalset pH-d ei saavuta, sest limaeritus ei toimi ja saasteaineid ei ole võimalik organismist piisavalt eemaldada.

Kasulikest bakteritest lactobacillus (piimhappebakter) vajab aluselist keskkonda peensooles ja bifidobacterium nõrgalt happelisest keskkonda jämesooles.

Antibiootikumid piimatoodetes hävitavad piimhappebakterid seedekulglas. Piimhappebakterite taastamiseks sobib iduvesi või hapendatud aedviljad – hapukapsas, hapukurk jt, mingeid täiendavaid abivahendeid (imekuulikesi) ei ole vaja.

Kuna pH ime autorid arvavad, et vere pH on otseselt seotud toiduainete pH-ga, siis koostati dieet aluselistest toiduainetest ja tasakaalu saavutamiseks mitmesugustest toidulisanditest.

Toiduained annavad seedimisel aluselise või happelise jäägi. Happelised ja ka happelist jääki andvad on kõik loomsed toiduained (liha, munad, piimatooted), kääritatud toiduained (sojatooted), töödeldud ja rafineeritud toiduained, suhkrud, suhkruasendajad, alkohol, kohv, šokolaad, must tee, magusad ja gaseeritud joogid. Teraviljadest annab enamus happelise jäägi, aluselise jäägi annavad teraviljadest hirss, tatar ja speltanisu.

Happelist jääki andvad teraviljad tuleb tasakaalustada aluseliste aedviljadega. Idandid on aluselised, pähklid on  küll nõrgalt happelised, kuid need ei tekita happelist jääki. Puuviljad ja marjad on küll hapud, kuid ei anna happelist jääki. Puuviljades sisalduvad suhkrud on väga vajalikud ajutegevuseks ja neist loobumine on viga. „pH ime“ autorid loevad aluselisteks ainult aedvilju ja mõningaid mittemagusaid puuvilju ning idandeid. Liiga vähe on loomuliku toidu suurest toiduainete valikust alles jäänud, sest aluseline pH ei ole õige näitaja toiduainete hindamiseks.

Eriti oluline on roheliste aedviljade toiduks kasutamine, sest neis sisalduv klorofüll on suure väärtusega.

Rohelised aedviljad erinevad teistest toiduainetest selle poolest, et kasvavas taimes fotosünteesis moodustuv klorofüll on lihtsad orgaanilised ühendid, millest ehitatakse üles taime koosteained, rakud ja koed. Nendest kasvava rohelise taime lihtsatest orgaanilistest ühenditest saab inimese organism vähese energiakuluga üles ehitada inimesele vajalikke toitaineid – aminohappeid, küllastamata rasvhappeid, süsivesikuid jm, millest organism puudust tunneb. Klorofüll on kasvava taime esmased lihtsad orgaanilised ühendid, mis moodustuvad fotosünteesil.

Inimese organismis kasutatakse kasvava taime lihtsaid orgaanilisi ühendeid kõigepealt puuduvate toitainete ülesehitamiseks ja ka organismi eluks vajalike teiste toitainete ülesehitamiseks, kui rohelisi taimi on külluses. Inimene ei ole siiski rohusööja ja tema vajadusi ainult klorofülliga ei saa rahuldada. Küll aga on organismil kerge klorofüllist üles ehitada puuduvaid lihtsamaid aminohappeid, küllastamata rasvhappeid ja süsivesikuid, mitte aga kõiki vajalikke organomineraale, vitamiine ja ensüüme. Organomineraale, vitamiine ja ensüüme saab inimene erinevatest taimesaadustest valmis kujul. Iga asja tuleb tarbida parajal määral, seda tunnetab organism, kui ta on harjunud loomuliku toiduga.

Võrreldes klorofülliga on teiste toiduainete omastamiseks vaja kulutada rohkem energiat. Kõige energiamahukam on loomsete toiduainete omastamine inimorganismis, sest loomsete valkude aminohapped on erinevad inimesele vajalikest aminohapetest. Tänapäeva loomne toit on saadud suurfarmidest või linnuvabrikutest, kus loomad ja linnud on teaduslikult koostatud söödaratsioonil, mis ei sarnane looduslikule toidule. Tulemuseks on teistsugused aminohapped ja süsivesikud võrreldes endiste aegadega. Tänapäeva loomsed toitained ei ole enam sobivad inimorganismile ja need muudetakse küllastatud rasvhappeteks.

Kõik värsked kasvavad rohelised aedviljad on klorofüllitaimed. Peale nende on veel looduslikud klorofüllitaimed. Kõik kasvavad rohelised taimed sisaldavad klorofülli, aga klorofüllitaimedes sisalduv klorofüll on kergemini omastatav.

Looduslikud klorofüllitaimed on: naat (noored kortsus lehed), humal (noored võrsed), roomav madar (noor ürt), põdrakanep (noored taimed), aaskannike (ürt õitsemise algul), põldohakas (noored taimed), lutsern (noored kasvud). Teised söödavad looduslikud taimed ei ole klorofüllitaimed, sest nad ei anna inimesele lihtsaid ja sobivaid orgaanilisi ühendeid inimorganismi elutegevuseks, nende omastamiseks tuleb kulutada rohkem energiat. Kuivatatud klorofüllitaimed on kõigi teiste kuivatatud roheliste toidutaimedega samaväärsed. Neis ei ole enam klorofülli, klorofüll on ainult kasvavas taimes.

Hoiatus! Kuni esineb haigussümptomeid, ärge liialdage kõrge suhkrusisaldusega aedviljadega nagu porgand, punapeet või kõrvits. Liialdada ei tohi ühegi toiduainega nii haiguse kui ka tervise korral. Toitude vaheldumine on väga oluline ja õige valik tagab organismis tasakaalu.

Loomsed toiduained on välistatud, sest need on tugevalt happelised. Põhilised toiduained on aedviljad, eriti rohelised aedviljad, mis peaksid moodustama 70...80% toidust. Puuviljad on happelised ja ei sobi. Teraviljad on enamuses happelised, va spelta, tatar ja hirss. Vähesel määral kasutatakse teravilju, kaunvilju, pähkleid ja idandeid, lisaks hoolikalt valitud kõrgekvaliteedilised toidulisandid, mis aitavad kaasa pH tasakaalu saavutamisele ja säilitamisele. Idandamiseks soovitatakse kasutada järgmisi seemneid: lutsern, Hiina kapsas, põld-lambalääts, kikerhernes, lääts, munguba, herned, rõigas, punane ristik, seesam, sojauba, päevalill.

Idandid on rikkad bioloogiliselt aktiivsete toimeainete poolest. Seepärast tuleb neid tarbida mõõdukalt, mitte üle kahe supilusikatäie päevas. Idandamiseks sobivad järgmised seemned: rukis, tritikale, tatar, aedhernes, lääts, päevalill, salatkress, lutsern, põldlambalääts, aasristik. Teiste eelpool mainitud seemnete idandamisel tekib kahjulikke aineid. Seetõttu ei saa neid idandamiseks soovitada. Laste jaoks sobib idandada ainult rukist.

Soovitatakse kasutada orgaanilisi nn ökotoiduaineid, kuid USA-s on neid vähe saada, tuleb kasutada seda, mida on võimalik osta ja võimalikult värsket. Neid soovitatakse puhastada terviseärides saadaolevate puhastusainetega või leotada 10...15 minutit vees, millele on lisatud kloriidi (ClO­2) või vesinikülihapendit (H2O2). Sellest ei parane nende toiteväärtus ega puhtus, lisanduvad uued kemikaalid.

Kõrrelistest soovitatakse nisuorast, millest pressitakse mahla, kuid inimene ei tule toime nisuorase söömise ega seedimisega. Nisuorase mahl ei oma ravivat toimet, see annab ainult energiat. Rohelised kõrrelised ei ole inimese toit, see on määratud mäletsejatele ja teistele rohusööjatele. Kuivatatud ja tolmuks jahvatatud rohelised kõrrelised on heinajahu, mis ei sisalda klorofülli ega anna inimesele energiat, annab vaid täiskõhutunde ja viiakse välja kui kasutu aine. Heintaimede saamiseks soovitatakse kasutada toidulisandit pulbrikapslitena või eelistada pulbri segamist vette, mille tulemuseks on roheline jook. Põhimõtteliselt saab manustada heintaimi (näiteks nisuoras, müüroder, raikaerik, kamut, sidrunhein) ja vältida igasuguseid vetikaid, seeni jm. Söödavad seened on seente kehastused ja ka neis on mürgid, mis on ohtlikud. Kuivatatud ja pulbriks jahvatatud kõrreliste segu vananeb kiiresti. Ühe nädala jooksul pärast jahvatamist on see vana ja skleroosi allikas. Kui inimese vere pH on langenud pärmseene pH piirkonda, siis soodustavad seda pärm ja ka söögiseened. Kandidoos – pärmseente vohamine on tsivilisatsioonihaigus, viimaste aegade saavutus. Kandidoosi põhjustajaks on hormoonidega kasvatatud loomade ja lindude liha, mis langetab vere pH.

Iga päev tuleb juua neli liitrit vett, et uhtuda välja saasteained. Tegelikult vesi lahjendab seedemahlad ja aitab kõhnuda, kuid kurnab ära neerud. Kuna kraanivesi on saastunud, siis soovitatakse vesi destilleerida, st aurutada ja kondenseerida. Vesi ei lähe sellest paremaks, sest kemikaalid lähevad kaasa. Looduslik puhas kaevuvesi, mis puhastub läbi savikihi või allikavesi, omab biovälja ja hea struktuuri, sisaldab lahustunud mineraalaineid, mis on väga oluline. Inimene omastab mineraalained looduslikust veest ioonidena ja mikrokogustes.

Lisaks rohelisele pulbrile, on soovitav kasutada laia spektriga rakusooladega multivitamiine, B-kompleksi vitamiine, mikrotoksiinide vastast preparaati, pärmi vastast preparaati jpm – neid kõiki pakume abivajajale. Soovitatavaid toidulisandeid on palju. Oluline on rakusoolade multimineraalainete preparaat, milles on lai valik nii makro- kui ka mikromineraalaineid, lisaks 12 rakusoola. Peaksite võtma sisse makromineraalaineid, sh kaltsiumi, magneesiumi, mangaani, tsinki, rauda, lisaks kõik mikromineraalained, kokku umbes 87.  NB! Inimene omastab vees lahustunud mineraalsoolasid ioonidena homöopaatilistes kogustes joogiveest. Enamus mineraalsooladest ei lahustu vees. Makro- ja mikroelemente omastab inimene peamiselt orgaanilise aine koostises.

Parim on mahlaks tehtud rohelistest aedviljadest klorofüll. Veelgi parem on süüa värsket rohelist aedvilja. Töötlemisel kaotab ta osa oma väärtusest. Kontsentreeritud roheline pulber on samuti suurepärane klorofüll(?) Rohelise taime klorofüll on saadav ainult kasvava taime värskelt söömisel, siis saab kasvava taime lihtsatest orgaanilistest ühenditest üles ehitada eluks vajalikke toitaineid, aminohappeid, küllastamata rasvhappeid, süsivesikuid. Kuivatatud klorofüllitaimed ei oma seda võimet, need on kõigi teiste kuivatatud roheliste toidutaimedega samaväärsed.

Pärmi asemel soovitatakse kasutada alumiiniumivaba küpsetuspulbrit. Pärm ei ole pärmseente vohamise põhjustaja, küll aga edendaja. Põhjuseks on vere madal pH. Kui pH tõuseb, siis pärmseened kaovad iseenesest. Küpsetuspulber koosneb keemilistest ainetest, mis on inimorganismile võõrad ning kahjulikud ning alandavad pH-d veelgi.

Üleminek tavatoidult pH dieedile toimub mitmes järgus. Lihast loobumine on viiendal kohal, seejärel tulevad piimatooted, pärm, valge jahu, valge riis, suhkur, puuviljad, maitseained. Toiduainete kokkusobivust ei ole arvestatud. Samuti ei ole arvestatud seedekulgla rütme, näiteks hommikueine ajal seedekulgla puhkab ja tuleb süüa toite, mis seedefermente ei vaja.

Kui teie toitumine oleks ideaalne, soovitame ikkagi toidulisandeid. Isegi siis, kui te tarbite täiuslikku toitu, on teie organism füsioloogiliselt niivõrd keskkonna poolt rikutud, et vajate kompenseerimiseks toidulisandeid. Kõik peaksid iga päev manustama kloordioksiidi (ClO2) või vesinikperoksiidi (H2O2) või pH tilku. Neljast liitrist veest juua pH tilkadega 3 liitrit, millesse on lisatud teelusikatäis roheliste taimede kontsetreeritud pulbrit. Seda valmistavad paljud firmad. Lihtsamad, näiteks nisuoras, parem on aedviljade ja heintaimede segu, mida on kerge omastada ja mis avaldavad kiiret aluselist mõju ning kombinatsioone, mis on kiudaineterohked ning seovad ja eemaldavad toksiinid organismist.

Dieete on välja pakutud mitmesuguseid, kuid enamasti on lisandid sünteetilised või inimesele sobimatud, neil on madal võnk, peale selle ei oska inimene neid doseerida vajalikus koguses. Puudus on paljudest ainetest, mis intensiivse põllumajanduse tõttu on puudu jäänud. Inimene ei suuda tasakaalustada tänapäeva toidu puudujääke – neid on liiga palju ja keegi ei tea, kui palju ja mida on vaja. Üledoseerimine ja madal pH (võnk) võivad tekitada uusi haigusi ja raskemaid kui senine.

Loomulikus taimses toidus (öko) on kõik toitained tasakaalus. Inimesele loomulikult sobivad toidutaimed sisaldavad kõike, mida inimene vajab, ainult seemned peavad olema täisväärtusliku sordi omad ja looduslikus toitaineterikkas põllumullas kasvatatud. Inimene ja loodus kuuluvad kokku ja siin ei ole vaja toidulisandeid.

Praktiline inimese vere ja toiduainete pH määramine ja kasutamine haiguste ravis andis võimaluse seostada vere ja toiduainete pH nende võnkesagedustega, viia omavahel vastavusse vaimse ja materiaalse maailma parameetrid. Inimese vere normaalne pH on nõrgalt aluseline - 7,365, neutraalne pH on 7 ja sellele vastav võnk on 6x109 Hz, mis on ühtlasi inimese normaalse toitumise ja elutegevuse alumiseks piiriks. Sellest allpool on kurjuse piirkond (3x105...5,9x109 Hz), mis on negatiivne, seega vastasmärgiline inimese normaalsele elutegevusele. Alampiirkonda (võnkega 25...2,9x105 Hz) kuuluvad positiivse väljaga alamad organismid, mis loovad tingimused kõrgemate organismide elutegevuseks jm. pH happeline piirkond vastab kurjuse- ja alampiirkonna võnkesagedusele (tabel 1), kuid mõlemad on negatiivse väljaga ja siia kuuluvad tsivilisatsiooni toidukaubad ning nendega kaasnevad viirused, bakterid ja seened, aga ka neist tulenevad haigused.

Intensiivse põllumajanduse arendamise tulemusena on nii loomsed kui ka taimsed saadused langenud negatiivse väljaga kurjuse piirkonda ja eriti intensiivse loomakasvatuse tulemusena negatiivse väljaga alampiirkonda, millele pidime andma uue nime – ebanormaalsuse piirkond (1...105 Hz).

Kurjuse ja ebanormaalsuse piirkonda kuuluvad kõik loomsed ja madala võnkega tööstuslikud toidukaubad. Nendest toitumisel langeb inimese võnk aga ka vere pH ja luuakse soodsad tingimused raskete haiguste arenguks kuni vaimuhaiguseni, mis väljendub äärmuslikus kurjuses – perevägivald, koolikiusamised, tulistamised tapmise eesmärgil, enesetapud.

Tabel 1 ilmutab meile, mis on viimastel aastakümnetel toimunud inimkonna toitumises. Vere pH on nõrgalt aluseline ja inimesele on sobivad aluselised, aga ka nõrgalt happelised toiduained, mis annavad happelise jäägi. Loomsed toiduained annavad tugevalt happelise jäägi, mida ei ole võimalik tasakaalustada. Teaduslikel alustel koostatud söödaratsioonil olevate loomade liha annab söömisel tugevalt happelise jäägi, tal on negatiivne väli ja madal võnk, mis viib inimese võnke ebanormaalsuse piirkonda, kuhu kuuluvad raskeid haigusi tekitavad viirused, bakterid ja seened, vaimuhaiguseni välja. Need loomsed valgud ei sobi inimesele, neid ei ole seedimisel enam võimalik muuta inimesele sobivateks, need muudetakse küllastatud rasvhapeteks ja ladestuvad organismis.

Kaunviljad, pähklid ja seemned annavad nõrgalt happelise jäägi, mis ei vaja neutraliseerimist. Teraviljadest enamus annab seedimisel happelise jäägi, mis täisterajahust leivana või pudruna põhjustab kõrvetisi. Happelise jäägi tasakaalustamiseks tuleb leiva või pudru valmistamisel lisada aluselist jääki andvat looduslikku taime, mis omab kokkusobivust antud teraviljaga. Teraviljadest annavad aluselise jäägi hirss, tatar ja speltanisu – need on teraviljad, mida ei ole aretatud. Teraviljad on sordiaretuse tulemusena kujunenud happelist jääki andvateks.

Looduslike toidutaimede kasutamine teraviljatoitudes rikastab toitu toitainetega, mida kultuurtaimed tänapäeval ei sisalda või nende sisaldus on väike. Looduslikke taimi ei või kasutada laste toitudes, need on liiga tugeva toimega. Laste toitudele lisada rohelisi salatilehti. Sügisel istutada salat peenralt potti ja see kasvab talvel jahedas aknalaual.

Selle asemel, et haiguse korral haarata kinni pH imest, dieedist ja mitmesugustest kallitest toidulisanditest, on õigem meie kodumaine inimesele loomulik toit, mis ei vaja mingeid imelisi lisandeid. Meil on palju söötis põllumaid, mis ootavad töötegijaid. Need maad on olnud aastaid kasutamata ja muld on seetõttu muutunud viljakaks, kõik seal kasvanud rohttaimed on muutunud huumuseks.

Inimese loomulik toit on looduspäraselt kasvatatud tera-, kaun- ja aedviljad, kõlbavad ka mahepõllunduse saadused, kus kasutatakse laudasõnnikut, mis esimesel aastal viib küll toiteväärtuse alla – umbes 30%-ni, aga iga aastaga tõuseb saavutades 100% viiendal aastal. Looduspärane viljelus vajab ökoloogilisi seemneid ja looduslikku põllumulda, rikkumata kunstväetistest ja taimekaitsemürkidest. Viljelus ei ole eriti keeruline, lihtsaid ja mitte eriti töömahukaid põllunduse meetodeid on mitmeid, millest tuleb valida sobiv oma põllumaale: olenevalt mullastikust, maa viljakusest, kasvatatavatest kultuuridest jm. Olulisemad on viljavaheldus, haljasväetised, katteviljelus jm.

Me ei ole veel USA-le järele jõudnud, meil on veel säilinud looduslikku mulda, puhast vett ja puhast õhku. Veel on inimesi, kes oskavad neid väärtusi hinnata. Nüüd tuleb hoolt kanda, et kasuahnus seda vähest, mis meil veel alles on, ära ei hävitaks. Rikutud põllumaade taastamine nõuab teadmisi, tööd ja kannatlikkust. Läheb aastaid aega, enne kui mullaviljakus taastub. Paljudes kohtades on looduslikud veekogud reostatud, kalad ei kõlba toiduks, vesi ei kõlba isegi kastmiseks. Reostamine tuleb lõpetada, vesi puhastub aegamööda.

Kasutame seda, mis on säilinud ja hoolitseme selle eest, et mullaviljakus ei langeks, veed saaksid puhastuda ja õhku ei saastata enam. Töötuid ei ole siis enam, nad lähevad maale ja hakkavad kasvatama loomulikku toitu endale ja ka teistele.

Pankades on 60 miljardit krooni hoiuseid, ka nende omanike hulgas on kõhetuid ja ülekaalulisi, lapsi ja haigeid, kes vajavad loomulikku toitu, mis ravib ja taastab tervise. Paksudest ja kõhnadest saavad normaalsed inimesed. Investeerige tervisesse, andke madala protsendiga laenu (5%) neile, kes alustavad. Suvel ja sügisel saate tasuks värsked ja tervislikud aiasaadused. Finantseerige hoonete ehitamist, et oleksid majad, aidad ja keldrid, kus saak võib säilida kevadeni. Teie käes on elu, mõlge seda, mis on õige investeering.

Need, kes mõistavad neile kingitud elu väärtust, minge abiks neile, kes alustavad uuesti maaviljelusega. Vaja on taastada või ehitada hooneid. Seda saab teha savist, põhust, roost, heintest, puuhalgudest jm. Puitmaterjali võib saada lagunevatest hoonetest, lammutamisele määratud ehitistest. Minge abiks aeda, põllule ja ehitama.

Tabel 1

 

Piirkond, võnk, Hz

Piirkond, võnk, Hz

Võnk,

Hz

pH

Tsivilisatsiooni toidud ja toiduained

Bakterid, viirused, pärmseened, võnk, Hz

 

Toite-

väärtus,

%

Too-

dang,

%

+ Elu-

Piirkond

6x109...1018

6x109...

1018

7...14

+ teravili, mahe

+ aedvili, mahe

+ puuvili, mahe

30...100

30...100
30...100

0,5

0,1

0,1

+ piimhappebakterid 1010

+ bifidobakterid 1010

– Kurjuse-

Piirkond

105...6x109

6x109

7,0

 

 

 

 

109

6,4

 

 

 

 

108

5,8

 

 

 

 

107

5,2

 

 

 

 

106

4,6

– talust piim 106

– talust loomne

 104...106

25

 

20

0,5

 

0,1

– gripiviirused 106

105

4,0

– intensiivviljelus,

– taimne 104...106

(teravili loomadele)

 

5...20

 

5

 

– tuberkoloosibakter 105

– linnugripp 104

+ Alam-

piirkond

25...105

– Ebanor-

maalsuse piirkond

1...105

104

3,4

intensiiv

– loomne 104

– taimne mahe 104

(import, aegunud)

 

5...10

0

 

20

0,5

– sünteetilised ravimid 104,

– salmonella 104

103

2,8

– intensiivsiga 103

– taimne 103

(import)

3...10

0...15

10

10

– seagripiviirus 103

– seagripivaktsiin** 102

102

2,2

– hormoonidega lind 10

0

10

– pärmseened* 102,

– depressioon 102

10

1,6

– hormoonidega loomne 10

0

10

– hullulehmataud*** 10,

– vaimuhaigus 10

1

1

– tööstuslikud toidukaubad

1...102 (aegunud)

 

0...5

 

33

– vähiviirus 1

Pluss (+) tähistab positiivset, miinus (–) negatiivset välja                                                          

* Pärmseen põhjustab kandidoosi.

** Vaktsineerimine halvendab inimese seisundit, langetab võnke, viib lähemale vaimuhaigusele.

*** Hullulehmataud on vaimuhaiguse tekitaja

 

Hei, kus te olete? „Teeme ära“. Te kõik vajate praegu seda imet, mille olete unustanud. Põllumees on vaba looduslaps. Selleks, et olla terve, peavad vaimne ja füüsiline töö olema tasakaalus. Me ei tohi lasta sisse võõrtöölisi, kes musta töö ära teevad..., meie maa on meile kallis.

Kuku Raadio „Maatunnis“ 18. aprillil 2010 rääkis üks arst oma praksisest, ta soovitas ühel patsiendil kolesteroolitaseme alandamiseks kasutada linaseemneõli ja linaseemnejahu, mis sisaldavad omega-3 küllastamata rasvhapet. Kolesteroolitase alanes üsna kiiresti. Saates reklaamiti tudraõli ja kanepiõli, mis samuti sisaldavad omega-3 rasvhapet. Sellised taimeõlid on tulnud inimtoidu nimekirja viimastel aastatel, kui on teaduslikult väljaselgitatud omega-3 rasvhappe vajalikkus inimtoidus. pH ime saavutused ei ole meie teadlasteni veel jõudnud.

Taimeõli

Võnk Hz

pH

Linaõli

103

2,8

Tudraõli

102

2,2

Kanepiõli

10

1,6

Inimene ei saa süüa toitaineid, vaid ta peab sööma inimesele toiduks sobivatest toiduainetest valmistatud toitu. Kui toidu pH on happelises piirkonnas ja väga madal, siis viib ta alla ka inimese vere pH, mille tagajärjel langeb vastupanuvõime haigustele – ta võib haigestuda seagrippi, kandidoosi, vaimuhaigusesse, vähki jm. Teaduse saavutuste tagajärjed on ettearvamatud.