1. MATERIAALSE JA VAIMSE MAAILMA
VÕNKESAGEDUSTE PIIRKONNAD
Selleks, et mõista, kes on inimene ja kuidas teaduse ja tehnika areng on inimest muutnud on meil vaja täiendada oma teadmisi Jumala loodud süsteemist, mis ei ole teaduse saavutus, vaid on antud Taevariigist Püha Vaimu kaudu.
Teadlased tunnistavad, et Universumis on kõik pidevas võnkumises. Siis võime kindlalt öelda ka neile, kes Jumalat ei usu, et kõik vaimne ja materiaalne Universumis ja ka planeedil Maa on pidevas võnkumises. Kogu vaimse ja materiaalse maailma ainsaks ühiseks omaduseks on võnkumine. Võnkesagedus on kõige vaimse, eluta ja eluslooduse kvaliteedi näitaja. Mida suurem on võnkesagedus (kümne astendaja, mis näitab nullide arvu), seda väärtuslikum on vaimne ning seda kõrgem on eluta ja eluslooduse arengutase.
Eluta looduse võnkesageduse piirkond on 25...1012 Hz. Inimese elutegevus on seotud eluslooduse aineosakeste võnkesageduse ulatusega 25...1020 Hz ja ka vaimse võnkesageduse alaga 25...1026 Hz. Elusloodus jaguneb kolmeks võnkesageduse piirkonnaks: positiivse väljaga elupiirkond (6,0x109...1020 Hz), negatiivse väljaga kurjusepiirkond (normaalselt 3,0x105...5,9x1012 Hz) ja positiivse väljaga alampiirkond (25...2,9x105 Hz).
Elupiirkond on elu säilitavate ja positiivsete materiaalsete võnkumiste piirkond. Siia kuuluvad positiivse väljaga inimesed, loomad, putukad, taimed, seened ja mikroorganismid. Need jagunevad järgmiselt:
1) positiivse väljaga inimesed (6,0x109...1018 Hz);
2) positiivse väljaga, peamiselt taimtoidulised kõrgemad organismid kahepaiksetest imetajateni (6,0x109...1012 Hz) ja lemmikloomad nagu kassid, koerad jt (6,0x109...1015 Hz), viimased omandavad positiivse välja, kuna tunnetavad inimese armastavat suhtumist;
3) positiivse väljaga taimed ja ka need, mis sobivad toiduks inimesele (6,0x109...1020 Hz) ja söödataimed (6,0x109...1015 Hz), mis sobivad söödaks koduloomadele;
4) positiivse väljaga, kõrgemate taimedega sümbioosis kasvavad seened, kõik positiivse väljaga mahedad söögiseened;
5) positiivse väljaga mikroorganismid, nagu seedekulgla piimhappebakterid (6,0x109 Hz) ja juustubakterid (9,0x109 Hz), mitmesugused taimedele kasulikud mullabakterid (6,0x109...2,0x1010 Hz), aga ka mikroseened, nagu õllepärm (1010 Hz).
Kurjusepiirkond on elupiirkonda kuuluvale inimesele pidurdav jõud, normaalselt 3,0x105...5,9x109 Hz. Sellesse piirkonda kuuluvad järgmised negatiivse väljaga organismid:
1) kurjuse võimusesse langenud negatiivse väljaga inimesed (0...5,9x 109 Hz, s.o ebanormaalne kurjusepiirkond, mis on tekkinud inimtegevuse tulemusena);
2) negatiivse väljaga, enamasti loom- või segatoidulised kõrgemad organismid – kiskjad, röövlinnud, roomajad, röövkalad jt veeloomad; taimtoidulised sõralised, kes ei mäletse (nt siga) ja mäletsejad, kellel ei ole sõrgu (nt kaamel) (3,0x105...5,9x109 Hz);
3) suurfarmides ja suurtaludes kasvatatavad koduloomad ja -linnud, kes on inimese jaoks muutunud lihtsalt toodangu andjaks ning ei saa sellise hoole ja armastuse osaliseks nagu endistel aegadel talus; loomasööt ei ole enam looduslik; kunstlik seemendus ei ole loomulik ja sigitatud loom saab karjavaimu asemel endale negatiivse kurjusevaimu; söödakultuurid on negatiivse väljaga ega sobi looma organismile; sageli peetakse loomi laudas aastaringselt, saadakse negatiivse väljaga piima ja liha; linnuvabrikus on linnud kitsastes puurides, tulemuseks on negatiivse väljaga liha ja munad, mis on inimtoiduks sobimatud, sest nende võnkesagedus on kurjusepiirkonnas ja mõjutab ka inimese võnkesagedust; nende loomade negatiivne võnkesagedus võib ulatuda ka alampiirkonna alasse ja nullini;
4) negatiivse väljaga taimed, sh looduslikud mürktaimed, toidutaimedest rabarber, hapuoblikas; söödataimedest mesikas, kerahein, ohtetu luste, harilik timut jt, mis on loomadele söödaks sobimatud;
5) negatiivse väljaga kahjurputukad, sh taimekahjurid, täid, kirbud, lutikad, prussakad jt;
6) negatiivse väljaga söögiseened (toorelt mürgised seeneliigid, mis vajavad kupatamist), mis negatiivse välja tõttu ei sobi toiduks, sest mõjutavad inimese võnkesagedust, mittesöödavad mürgita seened ja mürkseened;
7) negatiivse väljaga mikroorganismid, sh haigusi tekitavad viirused ja bakterid ning surnud orgaanilist ainet lagundavad organismid, nt mitmesugused tigude liigid;
8) negatiivse väljaga ravimid – farmaatsiatööstuses valmistatud ravimid, puhtad ained, nt võilillest valmistatud taraksiin, antibiootikumid (108 Hz), mis hävitavad nii negatiivse kui positiivse väljaga, nii kahjulikke kui ka kasulikke mikroorganisme.
Alampiirkonda kuuluvad positiivse väljaga alamad organismid, võnkesagedusega 25...2,9x105 Hz. Siia kuuluvad putukad ja taimed, kes loovad tingimused kõrgemate organismide elutegevuseks ja mitmesuguste muude eluks vajalike süsteemide loomiseks. Need on:
1) positiivse väljaga mullaelanikud, kes valmistavad taimede kasvuks vajaliku huumuse, nt vihmaussid;
2) positiivse väljaga tolmeldajad putukad;
3) kõrgemaid organisme abistavad alamad organismid;
4) positiivse väljaga ühiselulised putukad, nagu mesilased, herilased, sipelgad jt;
5) positiivse väljaga, madala toiteväärtusega looduslikud ja kultuurtaimed, sh ravim- ja maitsetaimed;
6) negatiivse väljaga toidutaimed, mille toiteväärtus ja võnkesagedus on vähenenud sordiaretuse või intensiivviljeluse tulemusena – need ei ole enam looduslikud taimeliigid; tegelikult need kuuluvad kurjusepiirkonda ehk teisiti öeldes, kurjusepiirkond on laienenud alampiirkonna võnkealasse.
Geneetiliselt muundatud organismide (GMO) võnkesagedus on null ja toiteväärtus on samuti null; nende jaoks puudub eluslooduses koht.
Kõik Jumala poolt inimtoiduks määratud taimed on positiivse väljaga ja võnkesagedusega 6,0x109...1020 Hz, st inimese enda võnkesageduse piirkonnas. Kõik Piiblis toodud piirangud on inimene unustanud ja ta sööb kõike loomset, mis ei ole lausa mürgine. Nüüd on mõned teadlased tõestanud, et inimene on puuviljatoitlane ja Jumal on teada andnud, et loomakasvatuse arendamise tulemusena on loomne toit muutunud inimese jaoks kahjulikuks. Tänapäeval on olukord halvem kui 5000 aastat tagasi, sest kunstlik seemendamine on loomuvastane ning sest koduloomade sööt ja elutingimused on viimastel aastakümnetel nii oluliselt muutunud, et loomsed toiduained on inimesele vastunäidustatud – loomade võnkesagedus on langenud kurjusepiirkonda. Inimesed, kes sellist toitu söövad, omandavad kurjusepiirkonna võnkesageduse ja negatiivse välja.
Negatiivse väljaga ravimeid, nt antibiootikume, mis hävitavad kõiki baktereid, ei tohiks kasutada. Pärast antibiootikumiravi sarnaneb inimese seedekulgla surnuaaiaga, sest hävinenud on kõik toidu seedimiseks vajalikud bakterid. Sama juhtub siis, kui kasutada toiduks antibiootikumidega ravitud loomade liha või piima, aga udarapõletikku esineb lehmadel sageli ja seda ravitakse antibiootikumidega. Me ei tea kunagi, millal me saame kaubandusest toidu koos lisandiga. Kahjustatud seedekulgla normaalse seisundi taastamiseks tuleb vähemalt kaks kuud süüa toorsalatit, mis sisaldab piimhappebakteritega hapendatud aedvilja: kapsast või kurki jm.
Nii taimsete kui ka loomsete organismide geneetiline muundamine (lühendatult GMO) on Jumala poolt keelatud, see on suurim kuritegu Jumala loomingu vastu, sest nende geene on rikutud, toiduaine toiteväärtus ja samuti võnkesagedus on neis hävitatud. Sellise toidu tarbimise tulemuseks on vähkkasvajad ja muud häired organismis. GMO-kaupadel on märge "GMO" väga peenes kirjas, mida on raske lugeda ja ostja tavaliselt ei märka.
Inimese jaoks on veel oluline vaimnepiirkond 1020...1026 Hz, sest inimene on planeedil Maa ainus materiaalne ja vaimne olend, kes võib omandada kõrgemad vaimsed võnkesagedused kuni Jeesuse võnkesageduseni (1026 Hz). Inimese loomulik toitumine on tema vaimsete võimete arengu eelduseks. Elava toidu võnkesageduse piir on 1020 Hz, aga elava tule võnkesagedus on 1024 Hz. Elava tule juures viibimine suurendab inimese võnkesagedust, aga veelgi suurem mõju on elaval tulel valmistatud toidul, mis omandab elava tule võnkesageduse. See nõuab teatavate reeglite arvestamist. Inimese võnkesagedust aitab viia vaimsesse piirkonda ka klassikaline muusika. Et jõuda võnkesageduseni 1026 Hz, on vajalik tundma õppida Jumala Sõna, läbida vaimne uuestisünd, saada osadus Jumalaga, Jeesuse Kristuse ja Püha Vaimuga. Kui inimesel puudub loomulik toit ja normaalne looduslik elukeskkond, siis ei ole tal võimalik jõuda vaimse piirkona võnkesageduseni.
2. UUED MÕISTED
Kuna vaimse ja materiaalse maailma ühiseks omaduseks on võnkumine, siis oli vaja võtta kasutusele uusi mõisteid. Võnkesagedus iseloomustab energialiike, elusorganisme, toiduaineid, toite jm. Ilmsiks on tulnud elava tule eriline tähtsus inimese elus, nii soojusallikana kui toiduvalmistamisel. Toidutaimede, toiduainete ja toitude toiteväärtus on toitumise seisukohast oluline näitaja. On vaja teada toiduainete absoluutset ja suhtelist toiteväärtust. Täiesti uus mõiste on ka inimese loomulik toit, sest senilevinud arvamus, et inimene peab liha sööma, ei pea paika, kuna inimene on oma organismi ehituse poolest puuviljatoitlane. Tööstuslik toit on talle võõras ja sobimatu, põhjustades tsivilisatsioonihaigusi.
Definitsioonid ja väärtushinnangud on saanud võimalikuks Looja armust ja heldusest, tema soovist õpetada inimesi Püha Vaimu kaudu.
VÕNKESAGEDUS (edaspidi "võnk") on füüsikaline suurus, mis iseloomustab kõike vaimses ja materiaalses maailmas ning eluta ja eluslooduses. Võnkesagedust tuleb meil sageli kasutada inimese, toiduainete, energeetika jm nähtuste iseloomustamisel. See on pikk sõna, mis esineb sageli, selle asemel võtame kasutusele lühema sõna "võnk" (võnke) võnkesageduse tähenduses.
Materiaalse maailma võnked on madalad, vaimse maailma omad kõrged. Inimene võib võnkumisi tajuda mürana, häälena, värinana, mehaanilise vibratsioonina, valgusena, värvidena jne. Jumal on kõige kõrgema võnkega (1027 Hz), inglid jt kõrgemad vaimolendid on veidi madalama võnkega. Inimene on nii materiaalne kui ka vaimne olend. Tema võnk on elava looduse võngete piirkonnas. Kui inimene on läbi teinud vaimse uuestisünni ja on saanud ühenduse Jumalaga, siis võivad tema võnked hakata suurenema ja lähenema kõrgemate vaimsete olendite omadele. Selleks, et luua eeldused tõusmiseks vaimse maailma võngete redelil, on vaja inimese vaimu ja keha toita kõigepealt materiaalse maailma elupiirkonna ja seejärel kõrgemate võngetega, nagu elav tuli ja elaval tulel valmistatud inimesele sobivad taimsed toidud, mis on omandanud elava tule võnke. Inimese vaimu saab toita elava tule ja klassikalise muusika võngetega. Need loovad eelduse tema vaimu ja keha võnke suurenemiseks, juhul kui ta palvetab, loeb Jumala Sõna ja elab Jumala tahtes. Aga kui puudub usk Jumalasse, siis elaval tulel valmistatud toit ei mõjuta inimese vaimsust. Vaimsus on enam kui võnk, kuid ilma võnketa vaimsust ei saa.
ELAVA TULE saame surnud kuivas puidus sisalduva bioenergia jäägi (40%) vabanemisest põlemisel. Bioenergia vabanemisega kaasneb elava tule vaimse piirkonna võnk 1024 Hz. Elava tule kõrge võnke soojus on inimesele soojust andev ja sobiv elava tule võnkega toidu valmistamiseks. Elaval tulel teatavaid reegleid järgides valmistatud toit omandab ja säilitab elava tule võnke ja sellise toidu söömine suurendab inimese vaimsete kehade võnkeid, luues eeldused tema vaimsele edenemisele.
Planeet Maa energiaallikaks on Päike. Taimed kasvavad päikeseenergia, päikesevalguse ja -soojuse toimel ning päikeseenergia salvestub taimedes bioenergiana. Surnud kuiva taimse materjali põletamisel vabaneb soojuse ja valguse kujul bioenergia jääk elava tule võnkena 1024 Hz. Miljoneid aastaid tagasi kasvanud ürgmetsadest ja elusloodusest on saanud fossiilkütused – need on oma bioenergia täielikult kaotanud ja nende võnk on madal.
Inimene on õppinud kasutama taastuvaid ja taastumatuid energiaallikaid kütteks, aga ka elektrienergia saamiseks. Elektrienergia võnk on madal. Ainult bioenergia vabanemisega kaasneb vaimse piirkonna võnk. Energiaallikaid ja -liike võib järjestada võnke alusel järgmiselt: kuiv puit – 1024 Hz, turvas – 107 Hz, maagaas – 107 Hz, kivisüsi – 106 Hz, elektrienergia – 106 Hz, põlevkivi – 105 Hz, nafta – 105 Hz, mikrolaine – 104 Hz.
Kõiki neid energiaallikaid ja -liike on võimalik kasutada toiduvalmistamisel (v.a mikrolaineahi), kusjuures toit säilitab oma esialgse võnke. Erandiks on kuiv puit.
TOIDUTAIMEDE, TOIDUAINETE JA TOITUDE VÕNKESAGEDUS (VÕNK) hertsides iseloomustab toidu kvaliteeti. Toidutaimede võnk ja toiteväärtus on omavahelises seoses. Sordiaretusel, säilitamisel ja töötlemisel võivad võnke ja toiteväärtuse muutused olla erinevad. Võnget ei ole senini kasutatud toiduainete ja toitude kvaliteedi hindamisel. Kuna võnk on kõigile nähtustele ühine suurus, mida on võimalik intuitiivselt hinnata, siis saame välja tuua seosed inimese toitumise, tema vaimu ja keha, aga ka tema vaimse arengu vahel. Samuti võime välja selgitada igasuguste muude võngete mõju inimese tervisele ja vaimsele seisundile.
INIMESE LOOMULIK TOIT on Looja poolt inimesele ette nähtud ökoloogilistest toidutaimedest ja taimsetest toiduainetest valmistatud elav toit ning elaval tulel teatavaid reegleid järgides valmistatud toit, millel säilib bioväli ja säilib või suureneb toiteväärtus ning mis omandab elava tule võnke 1024 Hz. Inimese loomulik toit on sobiv organismi elutegevuseks. See ei põhjusta häireid ega haigusi; tagab inimesele tugeva immuunsüsteemi. Loomulik toit loob eeldused inimese vaimseks arenguks.
TOITEVÄÄRTUS on toiduaine väärtus, mille arvestamise aluseks on inimese füsioloogiliste vajaduste, st kogu organismi, selle elundite ja rakkude elutegevuse vajaduste rahuldamine, aga ka vaimsete kehade vajaduste rahuldamine; samaaegselt kõigi eluliselt vajalike toitainete – vitamiinide, makro- ja mikroelementide ning teiste orgaaniliste ühendite sisaldus toiduaines. See näitab, kui täisväärtuslik on toiduaine inimorganismi seisukohast. Toiduaine toiteväärtus näitab, kuivõrd antud toiduaine sisaldab kõiki toitaineid (süsivesikud, valgud, rasvad, vitamiinid, organomineraalid jt), mis sellele toiduainele on looduslikult omased.
ABSOLUUTNE TOITEVÄÄRTUS (edaspidi atv) järjestab toiduained nende toiteväärtuse järgi (protsentides). Kui on vaja erinevaid toiduaineid võrrelda, siis märgitakse juurde, et tegemist on absoluutse toiteväärtusega. Toiduaine võnk ja atv on omavahel seotud väärtushinnangud, st mida kõrgem on toiduaine võnk, seda suurem on selle atv.
Toidutaime või toiduaine võnk iseloomustab ligilähedaselt selle absoluutset toiteväärtust (atv) toiduainete pingereas, suhteline toiteväärtus (tv) näitab selle taimeliigi parima sordi tv-st. Inimtoiduks sobivad sordid, mille tv on 80...100%, sest madalam tv ei taga inimese kaitsevõimet nakkuste suhtes – immuunsüsteemi kaitsevõime langeb.
Tabel 2.1.
Toidutaime või toiduaine võnke ja atv omavaheline seos
Võnk, Hz |
Atv, % |
Võnk, Hz |
Atv, % |
Võnk, Hz |
Atv, % |
1020 |
100 |
1013 |
65 |
106 |
30 |
1019 |
95 |
1012 |
60 |
105 |
25 |
1018 |
90 |
1011 |
55 |
104 |
20 |
1017 |
85 |
1010 |
50 |
103 |
15 |
1016 |
80 |
109 |
45 |
102 |
10 |
1015 |
75 |
108 |
40 |
10 |
5 |
1014 |
70 |
107 |
35 |
0 |
0 |
SUHTELINE TOITEVÄÄRTUS (edaspidi "tv") on iga toidutaime parima sordi saagi jaoks 100%, kui teda on kasvatatud looduspärasel viljelusel. Iga toidutaime saagi tv oleneb tema sordist, kasvutingimustest, väetamisest, hooldamisest jm. Suhteline toiteväärtus võimaldab võrrelda mõjusid vastava liigi piires. Looduspärasel viljelusel on kõik taime kasvuks vajalikud tingimused. Kasvatades näiteks teravilja sõnnikuga värskelt väetatud põllul langeb tv 30...40%-ni, kunstväetiste kasutamisel 20...30%-ni. Toiduaine töötlemisel, säilitamisel ja toiduvalmistamisel tv väheneb, v.a toidu valmistamisel elaval tulel teatavaid reegleid järgides. Kui teravili (tv 100%) on jahvatatud jahuks, siis selles ei ole enam elu, algab vananemine ja kolme nädala pärast on toiteväärtusest alles 50%, jahvatatud tangudel aga 80%, mida peenem on jahvatus seda kiiremini vananeb. Toidu valmistamisel keedetakse värsketest tangudest (tv 100%) puder, tv langeb 50%-ni. Kui on kolm nädalat seinud tangud (tv 80%) ja keedetakse puder, langeb tv 30%-ni. Inimesele vajaliku toidu tv on 80...100%. Hakime sibula ja kuumutame nõrgal tulel päevalille õlis läbipaistvaks, lisame samale pudrule ja lisame ka pisut soola – saame toidu tv-ga 80%. Kui meil on värskelt jahvatatud tangudest puder ja hautatud elaval tulel, siis on toiteväärtus 100% ja koos samade lisanditega 150%. Enamasti on vaja kasutada suhtelise toiteväärtuse, harvem absoluutse toiteväärtuse mõistet.