Elektripliidil saab valmistada toitu säilitades toidu toiteväärtuse ja loomuliku võnkesageduse

 

Elektri- ja gaasipliidil tavalisel moel valmistades omandavad toi­dud kurjusepiirkonna madala võnke ja toiteväärtus langeb, sellised toidud ei sobi inimesele.

Elektripliidil on võimalik toitu valmistada ka nii, et toidu loo­mu­lik võnk ja toiteväärtus säilivad. Vesi kuumutada elektripliidil nõrgal kuu­musel kee­mi­seni, lisada tera- või aedvili ja kuumutada keemiseni, see­järel lü­li­ta­da pliit välja, katta pott paksu kokkupandud rätikuga, veel­gi parem kui paksu potimütsiga, mis ei ulatu pliidiplaadini ja jät­ta hauduma küm­neks minutiks. Seejärel panna potile ümber paks aja­leht, pakkida pak­su naturaalse teki sisse või panna paksu teki peale ja po­tile suur su­lepadi peale, et jahtumine oleks võimalikult aeglane. Toit on val­mis tunni aja pärast.

Keetmata pudru saame valmistada järgmiselt: pudrupott teha kuu­ma veega tuliseks, keemiseni kuumutatud veest ja nt raud­ro­hu õi­test (üks näputäis) valmistatud teel lasta tõmmata viis minutit, värs­kelt valmistatud helvestele või peentangu-jahu segule valada järk-jär­gult peale kuum tee pidevalt segades, kuni puder on saavutanud ha­pu­koore pak­su­se. Segada kiirelt ja hoolikalt, et ei jääks kuivi kohti, pak­kida kohe pak­su teki sisse või padja alla, vähema kui tunni aja pä­rast on puder val­mis.

Keedupulk ja spiraaliga keedukann hävitavad vee loomuliku võn­ke, neid toidu valmistamisel kasutada ei saa. Elektripliidi keskmise ja kõi­ge suu­re­ma kuumusega vett keemiseni soojendada ei saa, see hä­vi­taks vee loo­muliku võnke.

Elektripliidil saab valmistada toite restil, mille all keeb vesi nõr­gal kuumusel. Aurutada saab väikeses potis restil õunatükke, kar­tu­leid, aeduba, sparglit, kaalikakuubikuid.

Elektripliidil saab restil auruga soojendada külmi kakke, tahkeks läi­nud kooke, tahket või kõva koorikuga leiba, sepikut, karaskit.

Küpsetamiseks saab kasutada elektrilist leivaküpsetajat, mis säi­li­tab teravilja toiteväärtuse ja esialgse võnke. Küpsetada saab ka elekt­ri­ahjus, sest küt­te­keha on välise ja sisemise ahju kesta vahel ning küp­setise ja küt­te­ke­ha vahel on küllaldane õhuruum.